Victron BlueSolar MPPT 150/35

Kód: VICTRON-MPPT-150-35
Neohodnotené
€182 €151,67 bez DPH
Skladom (5 dní)
Môžeme doručiť do:
3.6.2024

Solárny regulátor nabíjania zhromažďuje energiu vyrobenú solárnymi panelmi a potom ju ukladá do batérií. BlueSolar využíva špičkovú technológiu, ktorá optimalizuje proces zberu tejto energie a inteligentne ju usmerňuje tak, aby sa dosiahlo úplné nabitie v čo najkratšom čase. Okrem toho BlueSolar zabezpečuje zdravie vašich batérií, čím v konečnom dôsledku predlžuje ich životnosť.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • MPPT: Ultra rýchle sledovanie maximálneho bodu výkonu

Technológia MPPT starostlivo dohliada na výstupné napätie a prúd vašich solárnych (FV) panelov, čím zaručuje, že každá unca dostupnej energie sa z vašich panelov efektívne získa a uloží. Táto výhoda sa prejavuje najmä počas čiastočne zatiahnutej oblohy, keď intenzita svetla neustále kolíše.

  • Vzdialené monitorovanie a ovládanie

Komplexné funkcie svojej nabíjačky BlueSolar MPPT môžete pohodlne ovládať a dohliadať na ne pripojením kľúča Bluetooth a jeho spárovaním so smartfónom alebo iným zariadením pomocou aplikácie VictronConnect. Ak je vaša zostava pripojená k internetu prostredníctvom zariadenia GX, portál vzdialenej správy Victron Remote Management Portal (VRM) ponúka prístup ku kompletným funkciám vášho MPPT bez ohľadu na to, kde sa nachádzate. VictronConnect aj VRM sa poskytujú bezplatne. Dokonca aj vo vzdialených inštaláciách, kde nie je prístup na internet, môžete byť schopní monitorovať svoj MPPT pomocou zariadenia GlobalLink 520.

  • Výstup zaťaženia

Funkcia inteligentného výstupu Load slúži na ochranu pred poškodením v dôsledku vybitia batérií. Môžete si flexibilne nastaviť napätie, pri ktorom BlueSolar odpojí záťaž, čím účinne zabráni nadmernému vybíjaniu batérií. Tu je tá geniálna časť: BlueSolar sa snaží dosiahnuť plné nabitie každý deň. V prípadoch, keď sa mu to nepodarí, napríklad počas nepriaznivých poveternostných podmienok, postupne každý deň zvyšuje odpojovacie napätie, až kým sa to nepodarí. Táto funkcia, výstižne nazvaná BatteryLife, zabezpečuje pohodu a dlhú životnosť batérie.

  • Životnosť batérie: inteligentná správa batérie

Ak regulátor solárneho nabíjania nedokáže úplne nabiť batériu v priebehu jedného dňa, často to vedie k opakovanému cyklovaniu batérie medzi čiastočne nabitým stavom a stavom konca vybíjania. Tento spôsob prevádzky bez pravidelného úplného dobíjania môže rýchlo znehodnotiť olovený akumulátor a spôsobiť jeho zlyhanie v priebehu niekoľkých týždňov alebo mesiacov.

Algoritmus Battery Life aktívne monitoruje stav nabitia batérie a v prípade potreby postupne upravuje úroveň odpojenia záťaže deň po dni, čo znamená, že odpojí záťaž skôr, až kým získaná solárna energia nie je dostatočná na dobitie batérie na takmer 100 % kapacity. Po dosiahnutí tohto bodu sa úroveň odpojenia záťaže moduluje tak, aby sa zabezpečilo takmer 100 % dobitie približne raz za týždeň.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Fotovoltika
Hmotnosť: 1.25 kg
Stupeň krytia (IP): IP43, IP22
Komunikácia: VE.Direct
Dĺžka: 70 mm
Šírka: 186 mm
Výška: 130 mm
Značka: Victron Energy
Maximálne napätie: 150V
Battery Voltage: 12 V, 24 V, 48 V
Max. PV short circuit current: 40 A
Rated Battery Charge Current: 35 A

BlueSolar MPPT - How to get a readout from an MPPT with a VE.Direct Bluetooth Smart dongle

BlueSolar MPPT - VictronConnect: How to change settings

BlueSolar MPPT - VictronConnect: Live data

BlueSolar MPPT - why the MPPT charge controller starts 5Vdc above the battery voltage?

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz