Fronius Symo GEN24 6.0 Plus

Kód: 4210153002
Neohodnotené
Značka: Fronius
€2 190,83 –9 %
M 146855
€2 190,83 –9 % €1 983,33 €2 380 vrátane DPH
Skladom (5 dní)
Môžeme doručiť do:
3.7.2024

Trojfázový hybridný striedač Fronius GEN24 Plus je ideálnym srdcom súkromných fotovoltických systémov. Fronius GEN24 Plus ponúka integrované základné núdzové napájanie vďaka funkcii PV Point alebo aj komplexné riešenie núdzového napájania vďaka možnosti pripojenia batériového úložiska.

Detailné informácie

Podrobný popis

STRIEDAČ PRE SÚKROMNÉ FOTOVOLTAICKÉ SYSTÉMY S FUNKCIOU PV POINT ALEBO ÚPLNÉHO ZÁLOHOVANIA

Trojfázový hybridný striedač Fronius GEN24 Plus je ideálnym srdcom súkromných fotovoltických systémov. Tento striedač ponúka integrované základné núdzové napájanie prostredníctvom funkcie PV Point a dokonca komplexné riešenie núdzového napájania vďaka možnosti pripojenia akumulátorových zásobníkov. Hybridný striedač Fronius GEN24 Plus vám umožňuje využívať batériové úložisko na dodávanie vlastnej energie pre výrobu elektriny, vykurovanie, chladenie a e-mobilitu. Vďaka funkcii Full Backup, striedač Fronius GEN24 Plus ponúka riešenie núdzového napájania, ktoré dokáže napájať aj trojfázové spotrebiče, ako sú tepelné čerpadlá. Technológia Multi Flow zase umožňuje paralelné toky energie v systéme, dokonca aj v režime núdzového napájania.

Technológie

Fronius Symo GEN24 6.0 Plus

INTEGROVANÁ DÁTOVÁ KOMUNIKÁCIA

Fronius je prvým výrobcom striedačov, ktorý ponúka balík dátovej komunikácie s plne integrovaným zaznamenávaním údajov, technológiami WLAN a Ethernet, energetickým manažmentom, webovým serverom a mnohými rozhraniami. Toto umožňuje pripojenie striedača k internetu prostredníctvom sieťového kábla alebo siete WLAN (bez ďalších káblov) a poskytuje optimálny prehľad o prevádzke fotovoltického systému. Pripojenie ku komponentom tretích strán zabezpečujú rozhrania ako Modbus TCP SunSpec, Modbus RTU SunSpec alebo Fronius Solar API (JSON). Okrem toho možno paralelne používať otvorené rozhrania na prístup k softvéru Fronius Solar.web.

Fronius Symo GEN24 6.0 Plus

DYNAMIC PEAK MANAGER

Dynamic Peak Manager je nový algoritmus na sledovanie MPP, ktorý dynamicky prispôsobuje správanie pri hľadaní optimálneho pracovného bodu. Zvláštnosťou je, že algoritmus Dynamic Peak Manager automaticky pravidelne kontroluje celú charakteristiku, a preto dokáže nájsť globálny maximálny bod výkonu (GMPP) aj pri čiastočnom zatienení.

Fronius Symo GEN24 6.0 Plus

MULTI FLOW TECHNOLOGY

Technológia Multi Flow umožňuje koexistenciu rôznych tokov jednosmerného a striedavého prúdu. Po prvé, takýmto spôsobom je možné domácnosť súčasne zásobovať solárnym panelom aj batériou. Po druhé, energia zo solárnych panelov sa môže súčasne dodávať do batérie a do domácej siete. Okrem toho sa batéria môže nabíjať nielen zo strany jednosmerného prúdu, ale aj zo strany striedavého prúdu (napr. z existujúcich fotovoltaických systémov alebo iných zdrojov energie, ako je veterná turbína). Preto je menič vhodný aj na modernizáciu systémov striedavého prúdu. Striedač reguluje tieto toky energie tak, aby sa dosiahla čo najvyššia sebestačnosť.

Fronius Symo GEN24 6.0 Plus

SUPERFLEX DESIGN

Technológia Fronius SuperFlex Design ponúka sofistikovanú kombináciu technických parametrov, ktorá vám teraz umožní oveľa flexibilnejšie a jednoduchšie nastavenie vašich fotovoltických systémov. Najdôležitejšie faktory výkonu technológie SuperFlex Design sú: Dva sledovače MPP v kombinácii s vysokým systémovým napätím a širokým rozsahom jednosmerného vstupného napätia. Okrem toho každý vstup jednosmerného prúdu, a teda aj každý MPP tracker, môže kedykoľvek prijať plný menovitý výkon meniča. Pri rôznych orientáciách strechy je možné využiť tienenie prostredníctvom jednej alebo dvoch vetiev alebo pomocou zvyšných panelov: so striedačom Fronius s integrovanou technológiou SuperFlex Design je možné v praxi prevádzkového plánovania fotovoltických systémov využiť všetky relevantné scenáre konfigurácie len s jedným modelom striedača.

Fronius Symo GEN24 6.0 Plus

FULL BACKUP

S funkciou Full Backup môže byť v prípade výpadku elektrickej siete napájaná celá domácnosť, t. j. 1-fázové a 3-fázové zariadenia.

Fronius Symo GEN24 6.0 Plus

PV POINT

Integrované núdzové napájanie záložného okruhu - elektrická zásuvka, ktorá je napájaná počas výpadku prúdu - zabezpečuje, aby dôležité spotrebiče fungovali aj v prípade výpadku elektrickej siete.

Fronius Symo GEN24 6.0 Plus

ACTIVE COOLING

Technológia aktívneho chladenia využíva jeden alebo viac ventilátorov, ktoré zabraňujú lokálnemu prehriatiu a zároveň regulujú cirkuláciu vzduchu vo vnútri meniča. Vďaka tomu sa udržiava nízka teplota výkonovej elektroniky, čo vedie k dlhšej životnosti zariadenia, optimálnej výťažnosti a nižším nákladom. V spoločnosti Fronius je aktívne chladenie technologickým štandardom pre všetky prístroje.

Dodatočné parametre

Kategória: Fronius Symo GEN24
Hmotnosť: 28.5 kg
Počet fáz: 3
? Počet MMPT: 2
Výkon: 6000 W
Značka: Fronius
Meniče - Fronius - Modelová rada: Fronius GEN24
Typ: Hybridný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Fronius je rakúsky výrobca solárnych měničov a technológií pre fotovoltaické systémy. Spoločnosť sa zameriava na výrobu vysoko kvalitných a spoľahlivých solárnych měničov, ktoré prispievajú k efektívnej a spoľahlivej konverzii energie z fotovoltaických panelov. Fronius je považovaný za jedného z lídrov v oblasti solárnych měničov a inovatívnych technológií pre fotovoltaické systémy. Spoločnosť ponúka širokú škálu solárnych měničov pre rôzne typy fotovoltaických systémov a zákazníkov. Fronius má silný záväzok k udržateľnosti a ochrane životného prostredia. Celkovo je Fronius spoľahlivým a kvalitným výrobcom solárnych měničov, ktorý prispieva k čistejšej energii.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz