Victron Quattro 48/8000/110-100/100

Kód: VICTRON-Q-48-8K-110-100-100
Neohodnotené
€2 450 €2 041,67 bez DPH
Skladom (5 dní)
Môžeme doručiť do:
3.6.2024

Podobne ako zariadenie MultiPlus, aj zariadenie Quattro slúži ako menič a nabíjačka. Ponúka však dodatočnú schopnosť prijímať dva vstupy striedavého prúdu a podľa potreby plynule prepínať na aktívny zdroj. Jeho rad funkcií zahŕňa pravý sínusový menič, funkciu adaptívneho nabíjania, hybridnú technológiu PowerAssist a rôzne funkcie systémovej integrácie. Tie zahŕňajú podporu trojfázovej alebo delenej prevádzky, ako aj paralelnej prevádzky, čo zvyšuje jeho všestrannosť a vhodnosť pre širokú škálu aplikácií.

Detailné informácie

Podrobný popis

Dva AC vstupy a dva AC výstupy

 Quattro je možné pripojiť k dvom nezávislým zdrojom striedavého prúdu, napríklad k pobrežnému napájaniu a generátoru, alebo dokonca k dvom generátorom súčasne. Automaticky sa prepína na aktívny zdroj na základe priority.

Jeho primárny výstup je vybavený funkciou bez prerušenia, čo znamená, že v prípade výpadku siete alebo odpojenia pobrežného napájania alebo napájania z generátora plynule prevezme napájanie pripojených záťaží. Tento prechod sa uskutoční rýchlo, za menej ako 20 milisekúnd, čím sa zabezpečí nepretržitá prevádzka počítačov a iných elektronických zariadení.

Druhý výstup je aktívny len vtedy, keď je na jednom zo vstupov zariadenia Quattro k dispozícii striedavé napájanie. Je ideálny na pripojenie záťaží, ktoré by nemali čerpať energiu z batérie, ako sú klimatizačné jednotky alebo ohrievače vody. Toto nastavenie pomáha optimalizovať využitie batérie a zabezpečuje nepretržité napájanie kritických záťaží.

Jedinečná funkcia PowerAssist

Na ochranu pred preťažením z obmedzeného zdroja striedavého prúdu, ako je generátor alebo pobrežné napájanie, využíva Quattro dvojstupňový prístup.

Na začiatku, ak sa zistí preťaženie, funkcia nabíjania batérie sa automaticky zníži, aby sa zabránilo nadmernému zaťaženiu zdroja striedavého prúdu. Ak preťaženie pretrváva, spustí sa druhá úroveň ochrany systému Quattro, ktorá zvýši výkon generátora alebo pobrežného zdroja čerpaním energie z batérie. Táto dvojúrovňová ochrana zabezpečuje stabilitu systému a zabraňuje prerušeniam v dôsledku preťaženia.

Vzdialené monitorovanie a ovládanie

Po spárovaní so zariadením GX, ako je Cerbo GX, môžete monitorovať a ovládať svoje zariadenie Quattro a systém lokálne (LAN) alebo vzdialene cez internet po celom svete pomocou bezplatnej aplikácie VRM a webovej stránky portálu. Prístupné z rôznych zariadení a operačných systémov, máte rozsiahle možnosti ovládania, od nastavenia systému Quattro až po automatizáciu úloh, ako je spustenie záložného generátora a ďalšie.

Dodatočné parametre

Kategória: Fotovoltika
Hmotnosť: 41 kg
Stupeň krytia (IP): IP20
Komunikácia: VE.Bus
Nominálne napätie: 230 V
Dĺžka: 280 mm
Šírka: 350 mm
Výška: 470 mm
Výkon: 8000 W
Značka: Victron Energy
Battery Voltage: 48 V
Maximum feed through current: 2 x 100A
Rated Battery Charge Current: 110 A

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz