Prenosné autonabíjačky

Prenosné autonabíjačky sú ideálnym riešením pre nabíjanie počas cestovania a taktiež v prípadoch, keď potrebujete dobíjať dočasne a bez zložitej inštalácie dobíjacej stanice.

Nabíjačky sú navrhnuté na jednoduché nabíjanie doma alebo na cestách zapojením do štandardných domácich zásuviek, čím sa eliminuje potreba zložitých inštalácií. Vďaka rôznym úrovniam výkonu a bezpečnostným funkciám tieto nabíjačky poskytujú efektívne nabíjanie.

Čo je to prenosná autonabíjačka

Pod prenosnou autonabíjačkou si môžeme predstaviť zariadenie, ktoré elektromobil nabíja priamo z elektrických zásuviek, ktoré máme doma. Častokrát sa stane, že v tomto kontexte dochádza k nepochopeniu rozdielu medzi prenosnou autonabíjačkou a nabíjacím káblom. Prenosná nabíjačka je teda samostatná funkčná jednotka, ktorou dobijete elektromobil zapojením do zásuvky. Nabíjací kábel sa naopak používa na zapojenie do Wallboxu, prípadne pri nabíjaní z verejných dobíjacích staníc.

Najpredávanejšie

Fronius Wattpilot go
Fronius Wattpilot Go 11 J
Skladom (5 dní)
Kód: 1251
 
€979
(€815,83 bez DPH)
Fronius Wattpilot
Fronius Wattpilot Go 22 J
Skladom (5 dní)
Kód: 1164
 
€1 039
(€865,83 bez DPH)
2 položiek celkom
Fronius Wattpilot go
€815,83 bez DPH
€979 / ks
Kód: 1251
Fronius Wattpilot
€865,83 bez DPH
€1 039 / ks
Kód: 1164

Ako prebieha nabíjanie prenosnou autonabíjačkou

Pri tomto type dobíjania prebieha komunikácia medzi vozidlom a prenosnou nabíjačkou. Nabíjanie je možné jednofázovo alebo trojfázovo najčastejšie v rozmedzí 6 až 32 A.  Nevzniká však samostatný okruh, preto môže v kombinácii so zaťažením okruhu ďalšími zásuvkami dôjsť k preťaženiu a tak aj k prerušeniu nabíjania vypnutím ističa.

Pre koho je prenosná autonabíjačka určená

Pokiaľ potrebujete dobíjať svoje vozidlo na miestach, kde nemáte prístup k nabíjacím staniciam (v práci, u príbuzných atď.) je prenosná nabíjačka skvelým riešením. Prenosnú autonabíjačku využijete aj pokiaľ vlastníte fotovoltickú elektráreň a chcete pri nabíjaní elektromobilu využívať prebytky tejto energie. Tento typ autonabíjačky bude pre vás správnou voľbou aj v prípade, že vám vyhovuje nabíjanie počas noci, pretože plné dobitie batérie elektromobilu zvyčajne trvá dlhšie.

Dôvodmi ku kúpe novej prenosnej nabíjačky môže byť absencia prenosnej autonabíjačky pri zakúpení elektromobilu alebo na druhej strane pomalé nabíjanie z tejto pôvodnej prenosnej nabíjačky.

Zvážte svoje špecifické potreby, rozpočet a najčastejšie nabíjacie prostredie. Pokiaľ uprednostňujete flexibilitu, potrebujete nabíjať na viacerých miestach, často cestujete na dlhšie vzdialenosti alebo je váš rozpočet obmedzený môže byť prenosná nabíjačka dobrou voľbou. Pokiaľ nabíjate pravidelne doma a hľadáte rýchlejšie nabíjanie aj pokročilé funkcie, môžete sa prikloniť skôr Wallboxu.  

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz