Fronius Symo 7.0-3-M LIGHT

Kód: 1128
Neohodnotené
Značka: Fronius
€1 557,50 €1 869 vrátane DPH
Skladom (5 dní)
Môžeme doručiť do:
2.8.2024

Vďaka rozsahu výkonových tried od 3,0 do 20,0 kW je trojfázový beztransformátorový menič Fronius Symo vhodný pre systémy všetkých veľkostí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Light verzia

Táto verzia meniča neobsahuje sieťovú kartu pre pripojenie k internetu
V prípade záujmu o internetovú konektivitu je možné zakúpiť sieťovú kartu dodatočne.

Zobraziť sieťovú kartu

 

Vďaka rozsahu výkonových tried od 3,0 do 20,0 kW je trojfázový beztransformátorový menič Fronius Symo vhodný pre systémy všetkých veľkostí. Vďaka technológii SuperFlex Design je striedač Fronius Symo optimálnym riešením pre šikmé alebo rôzne orientované strechy. Vďaka sériovému pripojeniu k internetu cez WLAN alebo Ethernet a jednoduchej integrácii komponentov tretích strán je Fronius Symo jedným z najkomunikatívnejších striedačov na trhu. Rozhranie merača navyše umožňuje dynamické riadenie dodávok energie do siete a prehľadnú vizualizáciu spotreby.
 

VSTUPNÉ ÚDAJE

Počet sledovacích zariadení MPP 2
Maximálny vstupný prúd (Idc max)
16 / 16 A
Max. skratový prúd panelového poľa 24 / 24 A
Rozsah jednosmerného vstupného napätia (Udc min - Udc max)
150 - 1000 V
Startovací napětí dodávky (Udc start)
200 V
Menovité vstupné napätie (Udc,r)
595 V
Rozsah napätia MPP (Umpp min - Umpp max)
228 - 800 V
MPP Rozsah užitočného napätia 150 - 800 V
Počet pripojení DC 2 + 2
Maximálny výkon generátora fotovoltaického systému (Pdc max)
14 kWpeak

VÝSTUPNÉ ÚDAJE

Menovitý výkon AC (Pac,r)
7000 W
Maximálny výstupný výkon (Pac max)
7000 VA
Výstupný prúd AC (Iac nom)
10,1 A
Sieťové pripojenie (Uac,r)
3~ NPE 400/230, 3~ NPE 380/220 V
Rozsah striedavého napätia (Umin - Umax)
150 - 280 V
Frekvencia (fr)
50 / 60 Hz
Rozsah frekvencie (fmin - fmax)
45 - 65 Hz
Faktor skreslenia < 3 %
Účinok (cos φac,r)
0,85 - 1 ind,/cap,

VŠEOBECNÉ ÚDAJE

Rozmery (šírka)
431 mm
Rozmery (výška)
645 mm
Rozmery (hĺbka)
204 mm
Váha 21,9 kg
Krytie IP 65
Trieda ochrany 1
Kategória prepätia (DC/AC) 1)
2 / 3
Spotreba v noci < 1 W
Koncepcia meniča Bez transformátora
Chlazenie Riadené chladenie vzduchom
Montáž Vnútorná a vonkajšia inštalácia
Rozsah okolitej teploty -25°C - +60°C
Prípustná vlhkosť 0 - 100 %
Maximálna nadmorská výška 2)
2,000 m / 3,400 m
Technológia pripojenia jednosmerného prúdu 4x skrutkovacie svorky DC+ a 4x DC- 2,5 - 16 mm² (V priereze 16 mm² bez izolačných puzdier)
Technológia pripojenia na striedavý prúd 5 skrutkové svorky AC pólu 2,5 - 16 mm² (V priereze 16 mm² bez izolačných puzdier)
Certifikácia a normy ÖVE / ÖNORM E 8001-4-712, DIN V VDE 0126-1-1/A1, VDE AR N 4105, IEC 62109-1/-2, IEC 62116, IEC 61727, AS 3100,
AS 4777-2, AS 4777-3, CER 06-190, G83/2, UNE 206007-1, SI 4777, CEI 0-21, NRS 097

ÚČINNOSŤ

Maximálna účinnosť (FV - elektrická sieť) 98 %
Účinnosť euro (ηEU) 97,6 %
η pri 5 % Pac,r 3)
88,7 / 93,1 / 89,0 %
η pri 10 % Pac,r 3)
92,0 / 95,9 / 94,7 %
η pri 20 % Pac,r 3)
94,5 / 97,3 / 96,3 %
η pri 25 % Pac,r 3)
95,1 / 97,6 / 96,7 %
η pri 30 % Pac,r 3)
95,4 / 97,7 / 97,0 %
η pri 50 % Pac,r 3)
95,9 / 98,0 / 97,5 %
η pri 75 % Pac,r 3)
95,9 / 98,0 / 97,6 %
η pri 100 % Pac,r 3)
95,8 / 97,9 / 97,5 %
Účinnosť prispôsobenia MPP > 99,9 %

BEZPEČNOSTNÉ VYBAVENIE

Meranie izolácie DC Ano
Správanie pri preťažení Posunutie pracovného bodu, obmedzenie výkonu
Odpojovač jednosmerného prúdu Ano
Ochrana proti prepólovaniu jednosmerného prúdu Ano

ROZHRANIE

sieť WLAN / Ethernet LAN Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON)
6 vstupů a 4 digitální vstupy/výstupy Pripojenie k hromadnému prijímaču diaľkového ovládania
USB (zásuvka typu A) 4)
Datalogging, aktualizácia meniča prostredníctvom USB flash disku
2x RS422 (zásuvka RJ45) 4)
Fronius Solar Net
Signální výstup 4)
Energetický manažment (beznapäťový reléový výstup)
Datalogger a webový server Integrovaný
Externí vstup 4)
Pripojenie k meraču S0 / vyhodnotenie prepäťovej ochrany
RS485 Modbus RTU SunSpec alebo pripojenie k elektromeru

 

TECHNOLÓGIA SNAPINVERTER

Nová generácia striedačov SnapINverter sa vyznačuje jednoduchým montážnym systémom, vďaka ktorému je inštalácia a údržba jednoduchšia ako kedykoľvek predtým. Špeciálnou konštrukčnou vlastnosťou týchto zariadení je oddelenie spojovacej a výkonovej časti. Každý sa inštaluje samostatne. Extrémne ľahká spojovacia časť vrátane všetkých káblov sa najprv namontuje na stenu. Potom sa namontuje výkonová časť. Inovatívna koncepcia otáčania umožňuje používateľovi mimoriadne pohodlnú inštaláciu a servis. Menič sa jednoducho zavesí do nástenného držiaka a potom sa zaistí. V prípade servisného zásahu preto nie je potrebné demontovať celý menič, ale iba jeho výkonovú časť. Všetka kabeláž zostáva neporušená.

INTEGROVANÁ DÁTOVÁ KOMUNIKÁCIA

Sme prvým výrobcom striedačov, ktorý ponúka balík dátovej komunikácie s plne integrovaným zaznamenávaním údajov, technológiami WLAN a Ethernet, energetickým manažmentom, webovým serverom a mnohými rozhraniami. To umožňuje pripojenie striedača k internetu prostredníctvom sieťového kábla alebo siete WLAN (bez ďalších káblov) a poskytuje optimálny prehľad o prevádzke fotovoltického systému. Pripojenie ku komponentom tretích strán zabezpečujú rozhrania ako Modbus TCP SunSpec, Modbus RTU SunSpec alebo Fronius Solar API (JSON). Okrem toho možno paralelne používať otvorené rozhrania na prístup k softvéru Fronius Solar.web.

SUPERFLEX DESIGN

Technológia Fronius SuperFlex Design ponúka sofistikovanú kombináciu technických parametrov, ktorá vám teraz umožní oveľa flexibilnejšie a jednoduchšie nastavenie vašich fotovoltických systémov. Najdôležitejšie faktory výkonu technológie SuperFlex Design sú: Dva sledovače MPP v kombinácii s vysokým systémovým napätím a širokým rozsahom jednosmerného vstupného napätia. Okrem toho každý vstup jednosmerného prúdu, a teda aj každý MPP tracker, môže kedykoľvek prijať plný menovitý výkon meniča. Pri rôznych orientáciách strechy je možné použiť tienenie prostredníctvom jednej alebo dvoch vetiev alebo aj pomocou zvyšných panelov.

DYNAMIC PEAK MANAGER

Dynamic Peak Manager je nový algoritmus na sledovanie MPP, ktorý dynamicky prispôsobuje správanie pri hľadaní optimálneho pracovného bodu. Zvláštnosťou je, že algoritmus Dynamic Peak Manager automaticky pravidelne kontroluje celú charakteristiku, a preto dokáže nájsť globálny maximálny bod výkonu (GMPP) aj pri čiastočnom zatienení.

SMART GRID READY

Striedače Fronius sú pripravené na technológiu Smart Grid budúcnosti. Meniče sú dokonale vybavené pre budúce požiadavky v oblasti sieťových technológií. V zariadeniach je k dispozícii množstvo inteligentných funkcií, tzv. pokročilých sieťových funkcií. Ide o rôzne riadiace funkcie na optimálnu dodávku jalového a činného výkonu do siete. Cieľom týchto funkcií je umožniť bezpečnú prevádzku siete aj pri veľmi vysokej hustote fotovoltaických článkov. A tiež aby sa zabránilo neželaným prerušeniam dodávky elektrickej energie v dôsledku prekročenia limitov parametrov siete a s tým súvisiacim ušlým ziskom. So striedačmi Fronius je preto optimálne zabezpečený výnos fotovoltického systému. Okrem toho možno striedače Fronius použiť aj na dynamickú reguláciu dodávky energie do siete s ohľadom na vlastnú spotrebu v prípade obmedzení dodávky. Stačí pripojiť elektromer a nastaviť obmedzenie dodávky.

NULOVÉ DODÁVKY

Prevádzkovatelia elektrických sietí v mnohých krajinách v súčasnosti čoraz častejšie požadujú možnosť obmedziť dodávky fotovoltaickej energie do siete ako podmienku pripojenia do siete. Vďaka dynamickému obmedzovaniu výkonu ponúka spoločnosť Fronius riešenie na optimálne riadenie dodávok energie do siete. Menič najprv napája domáce spotrebiče. Potom obmedzí výkon na maximálny príkon povolený prevádzkovateľom siete. Pri meničoch Fronius je vďaka tejto funkcii možné aj nulové napájanie. Do siete sa teda nedodáva žiadny prúd a príslušné požiadavky prevádzkovateľa siete možno splniť jednoduchým nastavením na webovom rozhraní meniča.

ACTIVE COOLING

Technológia aktívneho chladenia využíva jeden alebo viac ventilátorov, ktoré zabraňujú lokálnemu prehriatiu a zároveň regulujú cirkuláciu vzduchu vo vnútri meniča. Vďaka tomu sa udržiava nízka teplota výkonovej elektroniky, čo vedie k dlhšej životnosti zariadenia, optimálnej výťažnosti a nižším nákladom. V spoločnosti Fronius je aktívne chladenie technologickým štandardom pre všetky prístroje.
 

POZNÁMKY K TECHNICKÝM ÚDAJOM

1) Podľa IEC 62109-1.

2) Neobmedzený/obmedzený rozsah napätia.

3) A pri Umpp min/Udc,r/Umpp max.

4) K dispozícii aj v ľahkej verzii.

Dodatočné parametre

Kategória: Fronius Symo
Počet fáz: 3
? Počet MMPT: 2
String: 2+2
Výkon: 7000 W
Značka: Fronius
Meniče - Fronius - Modelová rada: Fronius Symo
Meniče - Fronius - Verzia: LIGHT
Typ: Sieťový

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Fronius je rakúsky výrobca solárnych měničov a technológií pre fotovoltaické systémy. Spoločnosť sa zameriava na výrobu vysoko kvalitných a spoľahlivých solárnych měničov, ktoré prispievajú k efektívnej a spoľahlivej konverzii energie z fotovoltaických panelov. Fronius je považovaný za jedného z lídrov v oblasti solárnych měničov a inovatívnych technológií pre fotovoltaické systémy. Spoločnosť ponúka širokú škálu solárnych měničov pre rôzne typy fotovoltaických systémov a zákazníkov. Fronius má silný záväzok k udržateľnosti a ochrane životného prostredia. Celkovo je Fronius spoľahlivým a kvalitným výrobcom solárnych měničov, ktorý prispieva k čistejšej energii.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz