Victron GEL 12V 90Ah

Kód: VICTRON-GEL-12V-90AH
Neohodnotené
€244 €203,33 bez DPH
Skladom (5 dní)
Môžeme doručiť do:
3.6.2024

Rad AGM sa vyznačuje nízkym vnútorným odporom, vďaka čomu je ideálny pre aplikácie s vysokým vybíjacím prúdom, ako sú meniče, pohony a navijaky. Na druhej strane modelový rad GEL ponúka vynikajúcu odolnosť pri hlbokých cykloch a dlhšiu celkovú životnosť. Vysoko čisté materiály a mriežky z olovnatého vápnika zabezpečujú, že výrobky AGM aj GEL majú minimálne samovybíjanie, čo zabraňuje ich vybitiu počas dlhšieho obdobia bez nabíjania.

Oba rady sa dodávajú s vŕtanými plochými medenými svorkami M8, ktoré zabezpečujú optimálny kontakt pripojenia a eliminujú potrebu svoriek batérie. Tieto batérie sú v súlade so špecifikáciami CE a UL, sú uložené v ohňovzdorných kontajneroch ABS a vzťahuje sa na ne 2-ročná celosvetová záruka spoločnosti Victron.

VRLA AGM: konštrukčná životnosť 7-10 rokov
VRLA GEL: konštrukčná životnosť 12 rokov

Detailné informácie

Podrobný popis

Technológia VRLA

Akumulátory VRLA (Valve Regulated Lead Acid) sú uzavreté, čo znamená, že plyn uniká cez bezpečnostné ventily len v prípade prebitia alebo poruchy článku. Počas celej svojej životnosti sú bezúdržbové.

Uzavreté (VRLA) batérie AGM

Batérie AGM (Absorbent Glass Mat) obsahujú elektrolyt, ktorý sa kapilárnym pôsobením absorbuje do rohože zo sklenených vlákien medzi doskami. Ako sa podrobne uvádza v našej knihe "Energia bez obmedzenia", batérie AGM sú v porovnaní s gélovými batériami vhodnejšie na krátkodobé dodávanie vysokých prúdov.

Zapečatené (VRLA) gélové batérie

V gélových batériách je elektrolyt imobilizovaný ako gél. Gélové batérie sa zvyčajne vyznačujú dlhšou životnosťou a lepšou cyklickou kapacitou v porovnaní s batériami AGM.

Nízke samovybíjanie

Vďaka použitiu olovnato-vápenatých mriežok a vysoko čistých materiálov sa batérie Victron VRLA môžu pochváliť nízkou mierou samovybíjania, ktorá je menej ako 2 % za mesiac pri 20 °C. Pri každom zvýšení teploty o 10 °C sa miera samovybíjania zdvojnásobí. Výsledkom je, že batérie Victron VRLA môžu byť skladované až rok bez potreby dobíjania za predpokladu, že sú skladované v chladných podmienkach.

Výnimočné zotavenie z hlbokého vybitia

Batérie Victron VRLA vykazujú výnimočnú regeneráciu vybitia, a to aj po hlbokom alebo dlhodobom vybití. Je však dôležité poznamenať, že opakované hlboké a dlhodobé vybíjanie môže mať výrazne negatívny vplyv na životnosť všetkých olovených akumulátorov vrátane akumulátorov Victron.

Dodatočné parametre

Kategória: Fotovoltika
Hmotnosť: 26 kg
Dĺžka: 350 mm
Šírka: 167 mm
Výška: 183 mm
Využiteľná energia: 1.08 kWh
Značka: Victron Energy
[Battery] Ah Capacity: 90
Battery Voltage: 12 V

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz