On-grid systém

On-grid systém, tiež nazývaný sieťový systém, je fotovoltický energetický systém, ktorý je pripojený k bežnej elektrickej distribučnej sieti. Tento systém je navrhnutý tak, aby mohol vyrábať elektrickú energiu pomocou solárnych panelov a tuto energiu odosielať späť do verejnej elektrickej siete. Hlavným cieľom on-grid systému je generovať elektrickú energiu z obnoviteľného zdroja, ako sú slnečné panely, a prispievať k elektrickej sieti.

On-grid systémy s fotovoltickými panely sú výhodné v oblastiach, kde je k dispozícii spoľahlivá verejná elektrická sieť. Počas slnečných dní môžu tieto systémy vyrábať nadbytok elektrickej energie, ktorý sa odosiela do siete a môže byť využitý v iných časoch alebo predávaný spoločnosti elektrického distribútora. V prípade, že solárne panely neprodukujú dostatok energie (napríklad v noci), môže sa elektrina naďalej brať zo siete.

On-grid systémy sú obľúbenou možnosťou pre domácnosti a podniky, ktoré chcú využívať slnečnú energiu a zároveň profitovať z možnosti predávať nadbytok vyrobenej elektrickej energie späť do siete. Tieto systémy môžu tiež pomôcť znížiť náklady na elektrickú energiu a prispieť k udržateľnejšiemu energetickému riešeniu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz