Isc

Skratka "ISC" v oblasti fotovoltaiky predstavuje hodnotu "krátkozáverového prúdu" (v angličtine "short-circuit current"). Táto hodnota je dôležitým parametrom pri charakteristike výkonu solárnych fotovoltických panelov a udáva maximálny prúd, ktorý môže byť vyrobený zariadením, keď je vystavené slnečnému žiareniu. Hodnota, ktorú predstavuje ISC, má dôležitý význam pre stanovenie bezpečnostných prvkov pre fotovoltický systém.

Návrh fotovoltického systému vyžaduje zohľadnenie hodnoty krátkozáverového prúdu. Vysoký krátkozáverový prúd môže spôsobiť prehriatie a poškodenie elektrických súčiastok, vrátane káblov a spojov. Preto je dôležité poznať jeho hodnotu a na základe nej systém zabezpečiť ochrannými opatreniami, ktoré by dokázali zvládnuť hodnotu prúdu a minimalizovať riziko poškodenia.

Skrat predstavuje nebezpečnú situáciu, ktorá môže potenciálne nastať aj v plne funkčnom systéme vybavenom batériou a inými zariadeniami. Znalosť skratovej hodnoty solárneho panelu umožňuje inštaláciu vhodných ochranných prvkov, ako sú poistky alebo ističe, ktoré odolajú výskytu skratu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz