Modelové rady meničov Fronius

Jednofázové meniče napätia

Do kategórie jednofázových meničov napätia značky Fronius patria modelové rady Primo, Primo GEN24.

Fronius Primo je rad sieťových meničov vhodný pre použitie v menších solárnych systémoch (do 8kW). Měnič má vstavaný bezdrôtový monitoring a funkciu SuperFlex Design, čo umožňuje pripojenie solárnych panelov na rôznych miestach. Primo tiež zahŕňa technológiu Dynamic Peak Manager na zvyšovanie výkonu solárneho systému.

Fronius Primo GEN24 je rad hybridný meničov s vysokou výkonnosťou (3 až 10kW)  a účinnosťou určený pre použitie v domácnostiach. Měnič je 1-fázový, umožňuje pripojenie batérie, zálohovanie energie a je vybavený najnovšími technológiami.

Trojfázové meniče napätia

Trojfázové meniče napätia značky Fronius zastupujú modelové rady Symo, Eco a Tauro. Fronius Eco a Tauro sú určené pre komerčné systémy. Pre domáce použitie sú určené tri modelové rady Fornius Symo, Fronius Symo Hybrid a Fronius Symo GEN24.

Fronius Symo je rad sieťových meničov s vysokou variabilitou výkonnosti (3 až 20 kW). Práve vďaka tejto širokej škále sú modely z tohto radu jedny z najviac používaných. Aplikácia je vhodná domácnostiach i v komerčnom sektore.

Fronius Symo GEN24 je hybridný rad meničov s vysokou výkonnosťou (3 až 10kW) a účinnosťou určený pre použitie v domácnostiach a menších komerčných solárnych systémoch. Měnič je 3-fázový, umožňuje pripojenie batérie, zálohovanie energie a je vybavený najnovšími technológiami. Jedná sa o jeden z najpoužívanejších a najlepších radov pre domácnosti či malé firmy.

Fronius Symo Hybrid je menič s nižšou výkonnosťou (3-5 kW) obvykle využívaný ako súčasť systému pre ukladanie nadbytočnej vyrobenej energie do rôznych typov akumulátorov. Jeho hlavnou výhodou je práve vysoká kompatibilita s batériami rozličných druhov.

Fronius Eco je modelová rada meničov pre väčšie výkony (25-27 kW), hodí sa skôr na väčšie komerčné inštalácie, pre domáce elektrárne nie je vhodná.

Fronius Tauro predstavuje robustný menič výkonnostnej triedy 50-100 kW. Tento rad je určený pre veľké fotovoltaické elektrárne

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz